Pazartesi, Ekim 21, 2019

Fantastik Filmler

Fantastik film izle kategorimizde IMDB’de puan almış en yüksek kalitedeki filmleri bulabileceksiniz. Aynı zamanda bilim kurgu ile bütünlenmiş bazı filmler burada bulunuyor. Gerek aileniz ile ve gerekse bireysel olarak seyredebileceğiniz arşivimiz sizler için her gün güncellenecektir.

Fantastik Filmler Türkçe Dublaj

Fantastik Filmler genellikle yüksek bütçeli eserler oldukları için, nadir şekilde yayınlanmaktadır. Bu eserlerin bir çoğu Türkiye’de ünlü sanatçılar tarafından dublaj edilmiştir. Fantastik filmleri Türkçe dublaj olarak izlemek istiyorsanız, bu olanağı sitemizde bulabileceksiniz. Yüzüklerin Efendisi’nden, Harry Potter’a ve bütün Marvel eserlerine kadar Realm Film İzle’de bu fimleri izlemenin keyfini çıkaracaksınız.

HD Kalitesiyle

Filmlerimizi HD kalitesiyle izleyebilir ve onlara yorum atabilirsiniz. Yorumlarınız bizler için önemli olduğu gibi kullanıcılarımız için de oldukça önemli. Fantastik film izle kategorimizdeki filmleri aşağıda bulabilirsiniz.

Bu tarz filmler özellikle son yıllarda dünyadaki en popüler film türlerinden biri haline geldi. 1982 senesinden itibaren beyaz perdeye yansımış en yüksek hasılata sahip on iki filmden sekiz tanesini de film izlemeyi sevenlerin favorileri oluşturuyor. Gişe rekorları kırmış filmler arasında ilk başta E.T. gelirken, onu ikinci sırada Yıldız Savaşları serisi takip ediyor. 1971’e kadar Amerikan gişe hasılatının yalnızca yüzde beşine etki eden film izleme tutkusu, 1982 yılına gelindiğinde inanılmaz bir artış göstererek sinema sektörünün yüzde ellisini ele geçirmiştir. Yine de tüm bu gişe başarısına rağmen filmlerin maliyetinin de ne kadar yüksek olduğunu unutmamak gerekir. Genellikle son teknoloji efektlerin ve yüksek kaliteli sahne çekimlerinin yer aldığı filmlerin üretim aşaması da oldukça büyük bütçeler gerektirebilir. Ancak tüm bu masrafın, çabanın ve kurgunun sonucunda tüm sinemaseverlerin akıllarına kazınacak efsane yapımlar ortaya çıkar.

Film İzle

Film izlemeyi seviyor ancak fantastik film izlemekten pek de hoşlanmıyor olabilirsiniz. Aslında düşünülenin aksine bu filmler yalnızca çocuklara, ergenlere ya da gençlere hitap etmez. Bu film türünde çekilmiş animasyon filmler olsa bile çoğu fantastik yapımın aslında yetişkinlere hitap edecek türde olay örgüsü, mitolojik, felsefi, dini ve politik öğeler, üstün teknolojik özellikler barındırdığını unutmamak gerekir. Ayrıca bir fantastik film genelde farklı türleri de içine alacak nitelikte çekilmektedir. Yani bu türden film izlemeyi sevip sevmemeniz fark etmeksizin bir yapımın içinde aynı zamanda bilim kurgu, drama, gerilim ve aksiyon türlerini de bulmanız mümkündür.

Bu tür yapımlara alışmak için öncelikle kült olmuş filmleri izleyerek bu türe bir şans verebilirsiniz. Yıldız Savaşları, Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi, Avatar ve Alis Harikalar Diyarında gibi yapımlar sadece başarılı birer fantastik film olma özelliği taşımakla kalmayıp aynı zamanda beyaz perdeye ilk yansıdıkları dönemde sinema sektöründe yeni bir çığır açmış olmalarıyla da önemleri reddedilemeyecek türde filmlerdir. Fantastik film izlemeyi seven bir sinema tutkunu olarak da eğer bu filmler arasından hala izlemedikleriniz varsa en kısa sürede bu açığı kapatarak zaman ayırıp her birini izlemeniz şiddetle tavsiye olunur.

Fantastik Film İzle

Bir filmin hangi koşul ve durumda bu türden olduğuna dair tartışmalar her zaman olmuştur ve görünen o ki olmaya da devam edecektir. Ancak bu tartışmaların tamamı da öznel yargılardan ibarettir. Felsefi anlamda, bütün filmler, diğer yandan, fantezi olarak tanımlanabilir. Yine de açık bir tanım yapmak gerekirse; İçinde yaşadığımız gerçek dünyadan bir ya da daha fazla açıdan farklı olan bir dünyada geçen olayları konu edinen filmler fantastik olarak tanımlanabilir. Bu filmlerde olaylar tamamen başka bir dünyada, hayali bir gelecek dünyasında ya da hayali bir geçmiş dünyasında kurgulanabilir.

Fantastik film izleyenlerin sıklıkla dikkatini çektiği gibi, bu filmlerdeki oldukça normal bir unsur gerçek dünyada olağanüstü bir şeye işaret edebilir. Mesela filmde köpekbalıkları yüzerek kıtalar geçebilir. Hâlbuki gerçek hayatta büyük beyaz köpekbalıklarının uzun süre yüzemediği bilinmektedir. Hayvanlar dile gelebilir, insani özelliklere sahip olarak konuşabilir, buna uygun bir yaşam tarzı sürdürebilirler. Ya da insanları temsil eden canlılar gerçek hayattaki insanların aksine gıda olarak meyve, sebze, et ve tahıl gibi ürünler yerine sihirle beslenebilirler. Tüm bunları bu tarz filmleri izlerken gerçek olmadığının bilinciyle izlersiniz. Ancak dikkat çekilmesi gereken bir diğer nokta var ki, birkaç on yıl önce bu filmlerde gördüğümüz ve o günün şartlarında gerçek dışı olarak düşünülen şeylerin birçoğuna da bugün erişilebilmektedir. Yani aslında bu kavram içinde bulunulan çağa ve teknolojik fırsatlara göre de değişme ve evrimleşme gösterebilmektedir.

En İyi Fantastik Film İzle

Bu filmler biraz özel bir duruma sahiptir. Birçoğumuz, içinde bulunduğumuz dünyanın, doğanın bilinen yasalarına tabi olarak rasyonel olduğuna inanıyoruz. Günümüzde yaşadığımız dünyanın büyük oranda laik olduğu göz önünde bulundurulursa fantastik film izleme kategorisine pekala doğaüstü güçler ve dini öğeler de dahil olabilir. Her ne kadar birçok insan şeytanın varlığına inansa da, ortalama bir izleyici kitlesi için bu filmlere konu olan şeytan figürü hala şaşırtıcı ve ilgi çekicidir.

Aslında bu filmler temelde açıkça tanımlanmış beş ana kategoriye ayrılır. Bilim kurgu filmleri çoğu zaman bu öğeler barındırması sebebiyle fantastik filmlerle sıklıkla kesişir. Canavar filmleri ve doğaüstü korku filmleri fantastik film izleme meraklılarının en sevdiği bu film türlerinden biri olabilir. Ancak bu kategorideki filmler kurgu kalitesi söz konusu olduğunda biraz risklidir. Bu türdeki yapımlarda çok fazla çılgınlık kullanıldığında ve tutarlılık ortadan kalkıp senaryoda boşluklar meydana geldiğinde çoğunlukla filmin fantastik bir film olarak ilgi çekici özelliği de ortadan kalkmakta ve film izleyicileri tarafından olumsuz karşılanmaktadır.  Ayrıca korku, gerçekçi abartı ve sürrealizm de bu türden film izlerken sıklıkla karşılaşabileceğiniz, filmin ana temasını şekillendiren diğer kategorilerdir.

HD Film İzleme Sitesi

Gerçek bir film tutkunu olarak izlemek istediğiniz ya da daha önce izleyip çok beğendiğiniz için tekrar tekrar izlemek istediğiniz filmleri nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız, bunun için doğru adres HD film izleme siteleri olacaktır. Unutulmamalıdır ki fantastik film izlemek yüksek çözünürlüklü grafik sahnelerine, canlı renklere, çok sayıda animasyon karakterine maruz kalmak demektir. Bir tarih filmini ya da belgeseli gerekli olduğunda düşük çözünürlükte ya da bulanık görüntüyle de izleyebilirsiniz ancak bu filmlerden tam olarak zevk almak ve sahnelerin vermek istediği mesajı tamamen anlayabilmek için filmin özellikleriyle uyumlu, kaliteli ekran kartına ve grafik ayarlarına sahip bir bilgisayar ya da televizyon aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Filmlerinizi internetten izlemeyi ya da izlemeden önce internetten indirerek cihazınızda izlemeyi tercih ederseniz, kesinlikle HD film izleme sitelerini tercih etmelisiniz. Fantastik film izlerken maksimum oranda zevk almanız adına bu siteler size 1080p ve üzerinde bir kaliteyle filmleri sunacaktır. Böylelikle film sahnelerindeki her bir renk tonunun, efektin, parıltının ve ışık oyununun tadını hiçbir detayı kaçırmadan çıkarabilirsiniz. İnternetiniz yavaş olduğu ya da cihazınızda bellek problemi yaşadığınız durumlarda kolaya kaçarak daha düşük kaliteli filmler sunan sitelere yönelmeniz izleyeceğiniz filmden tam olarak umduğunuz ve açıkçası filmin de hedeflediği hazzı almanıza engel olacağı için belki daha önceden gerekli hazırlıkları yaparak filminizi bu tarz HD sitelerden indirip hazır etmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

Fantastik film izlemek aslında birçoğumuz için sıkıldığımız, mutsuz olduğumuz, yorulduğumuz ve bir şeyleri değiştirmek için çabaladığımız şu dünyadan bir kaçış noktasıdır. Bizlere belki bizim, belki bir başkasının hayalindeki, içinde bulunduğumuzdan çok daha farklı bir dünyada yaşamanın nasıl bir şey olacağını gösterir. Bu dünya kimi zaman bizim hayal ettiğimizden bile daha güzel olsa da, bazen de olaylar sanki yerin altındaki alternatif bir dünyada geçiyormuşçasına kasvetli, tehlikeli ve korku dolu olabilir. Her iki durumda da bu türdeki filmler bize gerçeklikten uzaklaşma şansı tanıdığı için film izlemeyi seven hemen herkes tarafından takdir görür.

Suspiria

Kendini Şanslı Hissediyor musun? Rastgele Bir Filme Git 2018ABD - İtalyaFilmimizce Türkçe dublaj mevcuttur.Filmimiz videoda full olarak verilmiştir.Filmimizi HD kalitesinde izleyebilirsiniz.Altyazı mevcut değildir.İtalya ve ABD ortak...

Kral Olacak Çocuk

Kendini Şanslı Hissediyor musun? Rastgele Bir Filme Git The Kid Who Would Be King izle Rebecca Ferguson Patrick Stewart Tom Taylor (i) Denise Gough Angus Imrie Joe...

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Kendini Şanslı Hissediyor musun? Rastgele Bir Filme Git Harry Potter and The Prisoner of Azkaban izle Emma Watson Daniel Radcliffe Robert Hardy Jim Tavaré Gary Oldman Alfonso...

Yabani

Kendini Şanslı Hissediyor musun? Rastgele Bir Filme Git Wildling izle Bel Powley Liv Tyler Brad Dourif James Le Gros Frank Deal Fritz Böhm Fritz Böhm Florian Eder 20185,5Amerika Birleşik...

The Isle

Kendini Şanslı Hissediyor musun? Rastgele Bir Filme Git The isle izle Conleth Hill Tori Hart Alix Wilton Regan Alex Hassell Emma King Matthew Butler Matthew Butler 20194,1İngiltereFilmimizce Türkçe...

Stray

Kendini Şanslı Hissediyor musun? Rastgele Bir Filme Git Stray izle Takayo Fischer Christine Woods Ross Partridge Bob Bancroft Karen Fukuhara Joe Sill J.D. Dillard Alex Theurer 20194,0Amerika Birleşik...

Orman Çocuğu

Kendini Şanslı Hissediyor musun? Rastgele Bir Filme Git The Jungle Book izle Neel Sethi Ben Kingsley Bill Murray Jon Favreau Justin Marks 20167,9Amerika Birleşik DevletleriFilmimizce Türkçe dublaj mevcuttur.Filmimiz...

Mısır Tanrıları

Kendini Şanslı Hissediyor musun? Rastgele Bir Filme Git Gods of Egypt izle Nikolaj Coster-Waldau Gerard Butler Brenton Thwaites Alex Proyas Matt Sazama Burk Sharpless 20167,1Amerika Birleşik DevletleriFilmimizce Türkçe dublaj mevcuttur.Filmimiz videoda full olarak...

Pete ve Ejderhası

Kendini Şanslı Hissediyor musun? Rastgele Bir Filme Git Pete's Dragon izle Aysun Topar Ayhan Kahya Kutay Aydın David Lowery David Lowery Toby Halbrooks 20167,0Amerika Birleşik DevletleriFilmimizce Türkçe dublaj mevcuttur.Filmimiz videoda full olarak verilmiştir.Filmimizi...

Batman v Superman: Adaletin Şafağı

Kendini Şanslı Hissediyor musun? Rastgele Bir Filme Git Batman v Superman: Dawn of Justice izle Ben Affleck Henry Cavill Amy Adams Zack Synder20166,5Amerika Birleşik DevletleriFilmimizce Türkçe dublaj...

Popüler